Veřejná sbírka pro Samuela Tasku z Bystřice

21.11.2018 10:18

Lidé dobré vůle, pomáhejte společně s námi...

 

Obec Bystřice ve spolupráci s ŠVCA Asklépios, z.s. organizuje na bazénu v Bystřici veřejnou sbírku pro bystřického občana Samuela Tasku.

 

Pětiletý klučina Samík trpí poruchou metabolismu způsobenou genetickou vadou. Jeho nemoc se jmenuje: Mukopolysacharidóza III A, San Filippo syndrom - za tímto složitým názvem se skrývá malá chyba v jeho genomu, která způsobuje to, že jeho tělo neumí odbourávat určité "odpadní" látky (metabolity). Tyto látky se střádají v jeho buňkách, což buňky nevratně poškozuje. Pro tento syndrom je typické především poškozování mozkových buněk a celého CNS.

Samík zapomíná postupně slova, která se naučil, přestává nám rozumět, začíná se hůře pohybovat, ztrácí psychické i pohybové (motorické) dovednosti které za 3-4 roky nabyl.

Za těch 5 let si prožil obrovské bolesti, trápila jej nespavost, průjmy, nevolnost a musel absolvovat nespočet návštěv lékařů, nemocnic a různých zákroků a vyšetření. Samík je náš bojovník a hrdina, všechna vyšetření vždy probojoval s křikem a vypětím sil, ale několik minut po bolestných zkušenostech vždy nasadí svůj typický úsměv a svým náročným životem prochází šťastný a odhodlaný. Každý člověk by se od něj mohl učit, co to znamená "umět být spokojený za každých okolností", nezdávat se a umět vydržet a bojovat až do konce sil. Děti s tímto onemocněním se dožívají průměrně 15 let.

 

Jak přispět?

1. Na bystřickém bazénu najdete, dobří lidé se srdcem na správném místě, pokladničku s krátkým příběhem o Samíkovi Taskovi. Budeme rádi, když podpoříte tuto veřejnou sbírku a společně s námi pomůžete malému občanu Bystřice...

2. Přispívat můžete i zasláním finanční částky na transparentní účet zřízený obcí Bystřice pro účely této humanitární sbírky u České spořitelny, a.s. , č. účtu 030031-1681980319/0800.

 

Osobně i za ŠVC Asklépios, z.s. děkujeme, že se připojíte k nám a všichni společně pomůžeme Samíkovi Taskovi a jeho rodině v nelehkém životním údělu.

 

místostarosta