Infra sauna Sunworld WELLcarbon

Ekologicky princip vytápění

Podstatou principu tohoto vytápění je elektrická energie, která se v topném tělese přetváří v energii tepelnou na základě rychlého pohybu elektronů. Srážky a tření elektronů vytváří tepelnou energii v topném carbonovém panelu. Během tohoto procesu nevzniká hluk ani světlo. Díky tomuto řešení během vyhřívání nevznikají žádné zdraví škodlivé látky ani plyny.

Jaký je rozdíl mezi infra saunou a klasickou saunou?

Infra sauna je velmi účinná a přesto šetrnější než klasická sauna a to díky teplotě jen 35-60 °C. Mohou ji využívat i ti, kteří nemají v oblibě vysokou teplotu. Infračervené záření určité vlnové šířky vniká do svalových vláken do hloubky 3,5 - 4 cm, účinkem toho je prokazatelné 3-4 krát účinnější pocení oproti klasické sauně.

V infra sauně se potíme nejen přes potní, ale i přes mazové žlázy. Což je důležité, protože velké množství toxických látek není rozpustných ve vodě, ale jen v tucích. Pokud v klasické sauně pot obsahuje 97 % vody, v infra sauně "vypotíme" 80 % vody a 20 % tuku, cholesterolu a jiných v tucích rozpustných toxických látek. Během používání infra sauny tedy jen nehubneme, ale osvobodíme se i od škodlivých chemických látek, toxinů nahromaděných v našem těle.

Účinky infra sauny na náš organismus

Zlepšuje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém.

 

Odstraňuje jedy a nepotřebné látky!
Oživený krevní oběh stimuluje potní žlázy a tím odstraňuje nahromaděné jedy a nepotřebné látky z těla. Denní pocení napomáhá detoxikaci a osvobozuje  tělo od rakovinotvorných látek.

 

Posiluje imunitní systém
Díky hlubokému stimulačnímu účinku infra sauny se zvyšuje tělesná teplota, která vyvolává tzv. umělou horečku. Když se tělo začíná bránit horečce, přirozeným způsobem se posiluje imunitní systém. Tato tepelná terapie napomáhá zkrácení doby zotavování z nachlazení nebo chřipky a nutí imunitní systém k rychlejší reakci. Zkušenosti ukazují, že indukuje i přirozený postup uzdravení těla.

 

Zmírňuje stres a únavu
Několik minut strávených v hebkém teple infra sauny působí na uvolnění napětí nervové soustavy a svalstva.

 

Mírní bolest
V infra sauně hluboce působící teplo napomáhá roztahování cév, což pro svaly a jemným poraněným vláknům přináší úlevu a zotavení. Napomáhá při léčení nemocných kloubů, bolesti krku, bolesti hlavy, bolesti v oblasti bederní páteře, vyvrtnutí a jiných bolestí svalů a kostí.

 

Odstranění celulitidy
Kosmetici a dermatologové doporučují denní používání infra sauny na odstranění celulitidy. Infračervené paprsky infra sauny pronikají hluboko pod pokožku, krevní oběh se zrychlí, toxické látky a nadbytečná voda odcházejí. Ošetření celulitidy takovýmto způsobem, v porovnání s klasickými postupy, je mnohem úspěšnější.

 

Přejeme Vám příjemné chvíle strávené v naší infra sauně.